Aktualitātes

1912. gada 1. jūnijs - "Valters un Rapa" dzimšana!

1912. gada 1. jūnijā Rīgā sāka darboties grāmatniecības uzņēmums – komanditsabiedrība “A. Valters, J. Rapa un biedri”. Rapu un Valteru vienoja degsme pret savu darbu – viņi apvienoja Rapas zināšanas un jaunības sparu, Valtera darba pieredzi un abu naudas iekrājumus, lai īstenotu sapni izdot augstvērtīgas, pieprasītas grāmatas.


Aicinām aplūkot Inetas Freidenfeldes gleznu izstādi "Dabai nav karantīnas" !

"Mākslā es gribētu izcelt un slavēt mazās radības, kas dzīvo mums līdzās un varbūt nemanāmi izdzīvo savas lielās, piepildītās dzīves, bez kurām pasaule nebūtu pilnīga. Zelts ir ceļš un instruments, lai palīdzētu tās ieraudzīt un izgaismot, savienotu laicīgo ar pārpasaulīgo.
Darbi tapuši laikā, kad cilvēku pasaule sastingusi karantīnā, bet dabā viss dzīvo pēc saviem principiem, kas nepakļaujas cilvēku likumiem. Paveroties pa logu redzam, ka nekas nav mainījies- daba turpina izgavilēt pavasara atmodas mirkli, alkaini un neierobežoti apliecinot dzīves mūžīgo ritējumu. Tie tad arī būtu šīs izstādes stopkadri un pieturas punkti, kas mums, cilvēkam, ir daudz būtiskāki nekā citkārt būtu licies…"


Latvijas pirmās brīvvalsts laika izcilākajam latviešu grāmatizdevējam, apgāda “Valters un Rapa” dibinātājam JĀNIM RAPAM – 135!

“Tā kā mūsu skaits un ārējais spēks nav liels, tad mūsu tautai kvalitatīvi jābūt savā augstumā, lai kā smalks orgāns lielajā organismā varētu pildīt savu lomu. [..] katram atsevišķam cilvēkam jārūpējas par to, lai viņš savu prāta un sirds izglītību vairotu, lai padarītu pilnīgāku savu gara dzīvi, iegūtu plašas zināšanas un kļūtu ar laiku pilnvērtīgs loceklis savā tautā.” – Jānis Rapa. (RTMM, inv. Nr. 105039)


Jauna izstāde Grāmatu namā "Valters un Rapa" - Andreja Bovtoviča “Torņakalna stāsti"!

Gleznotājs Andrejs Bovtovičs šo izstādi velta dzimtajai Pārdaugavai un īpaši Torņkalnam- savai bērnības zemei.
Šie iedvesmas pilnie stāsti joprojām ir atrodami dabā un pilsētā, tie ne tikai aizved atpakaļ notikumos kas reiz bijuši, tie stāsta arī šodienas stāstus. Mākslinieks šajos darbos rotaļājas ar laiku, ar pieredzi, ar savu īpašo redzējumu.
Gleznotājs ir ražīgs ainavists, nereti darbos jaušams ironisks skatījums, neparasti „skatu punkti” un situācijas, kuras latviešu glezniecībā risina vien retais mākslinieks. Andrejs Bovtovičs glezno daudz, aizrautīgi un vienmēr meklē risinājumus tehniski sarežģītiem paņēmieniem. Kaut arī ierastais darba materiāls ir akrils, nereti gribas to nosaukt par autortehniku, jo krāsa klājas neparasti, viņa gleznu krāszieds ir Andreja Bovtoviča raksturīga liecība.


Novēlam priecīgas Lieldienas!

Vēl šodien vari paspēt ciemos pie mums Aspazijas bulvārī 24, Vecrīgā, un iegādāties svētku labumus!
Piedāvājam Lieldienu suvenīrus, grāmatas un Rienzi Cafe šokolādes gardumus svētku noskaņai!

Mūsu veikali būs slēgti 10.04.20. - 13.04.20.


1 2 3 ... 33 34 35 >