Aktualitātes

Pie mums jauna izstāde - Rolanda Bruno Butāna “Vecrīgas 2022 retrospekcija”!

Grāmatu nama “Valters un Rapa” galerijā tikko atklāta mākslinieka Rolanda Bruno Butāna izstāde “Vecrīgas 2022 retrospekcija”.
“Tā kā Vecrīgas glezno Rolands, tā to nedara neviens cits, pat ne līdzīgi ne”: teic ilggadīgā “Vecpilsētas” salona saimniece Ināra Alksne. Un patiesi! Rolands savos Vecrīgas tvērumos ir īpašs, nesajaucams un apbrīnojams. Gleznās var meklēt konkrētību vai līdzību, var to atrast un var arī…- apmaldīties. Viss ir reāls. Viss ir ticams un viss ir pasaka.
Rolands Bruno Butāns izveidojis savu glezniecisko rokrakstu, strādā eļļas, akrila, akvareļu un pasteļa tehnikās. Viņa tematika ir plaša – Latvijas ainavas, pilsētas ainavas, Vecrīgas un Rīgas motīvi, klusās dabas, portreti un ziedi.
Iemīļota tēma māksliniekam ir pilsētas skati – īpaši Vecrīgas. „Vecrīga ir mana stihija”, saka pats mākslinieks. Savās gleznās viņš piešķir vecpilsētai ņirbošu, košu un romantisku dvēseli. Gleznās var atpazīt konkrētas vietas, bet šim reālismam, caur mākslinieka redzējumu, pievienojas lirisks elements. R. Butāna glezniecība ir savdabīga fantāzija par pilsētvidi, atainotu caur mākslinieka atmiņām un sajūtām.
Izstāde SIA “Grāmatu nama “Valters un Rapa” galerijā būs skatāma līdz pat 2022. gada 6. martam, grāmatnīcas darba laikā ik darbdienas no 10.00 līdz 19.00.


Priecīgus svētkus visiem!

Mūsu darba laiks Jaunā gada svētku laikā:

Rīga, Aspazijas bulvāris 24
31.12.2021: 11:00 -17:00
01.01.2022: Slēgts!
02.01.2022: Slēgts!

Rīga, t/c Domina Shopping
31.12.2021: 10:00 -19:00
01.01.2022: Slēgts!
02.01.2022: Slēgts!

Rīga, t/c Gaiļezers
31.12.2021: 10:00 -14:00
01.01.2022: Slēgts!
02.01.2022: Slēgts!


Pie mums Alberta Franciska Pauliņa izstāde "Pašportreti un sapņi"!

Teju vai katram māksliniekam šad un tad ir jāuzglezno savs pašportets, gan savas daiļrades cienītājam par prieku, gan sev par varēšanu. Arī mākslas vēsturei par godu! Sapņiem un vīzijām paliek akvareļi un grafikas- viegli kā spēlējoties, kā vingrinoties, bet rezultāts kā jau labam māksliniekam pienākas. Alberts Francisks Pauliņš nenoliedzami ir brīnišķīgs ainavists un kluso dabu meistars. Tukumu gleznojis visu savu mūžu. Iegleznojies Tukumā līdz kaulam, līdz horizontam. No vienas Tukuma malas līdz otrai, pat gleznodams savas darbnīcas kaktus tie tādi tukumiski sanākuši. Gleznotājs savos darbos ir asprātīgs un gaišredzīgs mīlēdams savu dzīvi , savas īpašās krāsas un darbu.


Sveicam Māri Putniņu ar Triju Zvaigžņu ordeņa iegūšanu!

Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2021. gada 22. oktobrī nolēma atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 11. pantam par vienu no Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem iecelt Filmu studijas “Animācijas Brigāde” scenāristu un komponistu, mākslinieku, producentu un rakstnieku Māri Putniņu!
Māris Putniņš ir arī viens no “Valters un Rapa” izdotajiem, uzticamākajiem un populārākajiem autoriem. Viņa daudzpusīgais talants izpaudies kā rakstniekam, radot sešu populāru bērnu grāmatu sēriju “Mežonīgie pīrāgi”, kas gadu gaitā nezaudē lasītāju interesi un radījis vērtīgu pienesumu latviešu bērnu literatūras vidē.
“Valters un Rapa” kolektīvs sveic Māri Putniņu ar augsto atzinumu!


Izcilajai latviešu rakstniecei Annai Brigaderei šodien 160 !

Anna Brigadere darbojusies kā rakstniece, dramaturģe un dzejniece, sarakstot daudzus Latvijas kultūrvēsturē nozīmīgus darbus: pasaku lugas "Sprīdītis" (1903), "Maija un Paija" (1921), "Lolitas brīnumputns" (1926) un vairākas drāmas, stāstus, romānu kā “Dievs, Daba, Darbs” (1927), “Kvēlošā lokā” (1928) un vairākus dzejoļu krājumus.
Caur savu devumu dzejā, prozā un dramaturģijā A. Brigadere cildinājusi cilvēka jūtu skaidrību un dziļumu, dvēseles spēku un smalkumu, ticējusi labajam, mīlējusi darbu un savu dzimteni, tiekusies pēc garīgas pilnības. Ar savu formā un saturā daudzveidīgo psiholoģisko drāmu pienesumu ierindota izcilāko latviešu dramatisko rakstnieku pulkā līdzās Rainim, Aspazijai un R. Blaumanim.
Anna Brigadere savas grāmatas laidusi klajā tieši Valters un Rapa apgādā. Autores vārds bija cieši saistīts ar apgādu un tā kā apgāds Valters un Rapa lielu darbu ieguldīja latviešu autoru "Kopoto rakstu" veidošanu, sērijas izdošana aizsākās tieši ar šīs ievērojamās latviešu rakstnieces darbiem, ko sakārtoja pati autore.
Anna Brigadere Latvijas kultūrvēsturē radījusi vairākus tēlus, kas kļuvuši par simboliem un iemieso tikumus – čaklumu un godīgumu, patiesību un nesavtību. Šīs vērtības bijušas zīmīgas arī Apgāda “Valters un Rapa” un Grāmatu nama “Valters un Rapa” darbībā jau krietni pāri gadu simtam!


1 2 3 ... 41 42 43 >