Models search
Type
All
Model
Spēles un rotaļlietas
Grāmatas
Kancelejas preces
Idejas dāvanām
Dāvanu kartes
Produkti bez kategorijas

Reģistrējies un iepērcies par 20% lētāk

Mūsu stāsts

 “Valters un Rapa” uzņēmuma vēsture aizsākās 1912. gadā, kad to dibināja grāmatnieki, izdevēji un domubiedri Artūrs Valters (1870–1924) un Jānis Rapa (1885–1941). Tas bija universāls grāmatniecības uzņēmums ar trim lielām darbības nozarēm – grāmatu izdošanu, grāmatu iespiešanu un grāmatu pārdošanu. Uzņēmuma dibinātājs - Jānis Rapa ieguldīja nozīmīgu darbu nacionālās pašapziņas veidošanā, veicinot Latvijas oriģinālliteratūras attīstību. No izdevējdarbības sākuma līdz 1940. gadam tika izdotas vairāk nekā 3500 grāmatas aptuveni 11 miljonu lielā metienā.

Jānis Jaunsudrabiņš, komentējot “Valters un Rapa” pirmskara periodu izdevējdarbībā, minējis: “…katra rakstnieka, bet jo sevišķi katra jauna rakstnieka karstākā vēlēšanās ir – iekļūt šī apgāda autoros.[..] Īsā atzīme „Valters un Rapa” uz vāka vai uz pirmās lapas gaiši pasaka, ka grāmata vērtīga, ka tā nebojās lasītāja literārisko gaumi, ka to var droši pirkt un ieteikt citiem, arī nepazīstot autoru.”

Anna Brigadere,  Rūdolfs Blaumanis, Juris Alunāns, Doku Atis, Vilis Plūdonis, Ernests Birznieks-Upītis, Fricis Bārda, Zenta Mauriņa, Aleksandrs Čaks, Pauls Bankovskis, Raimonds Briedis,

Īpašu vērību Artūrs Valters un Jānis Rapa pievērsa grāmatu mākslinieciskā noformējuma kvalitātei. Pārsvarā visas “Valters un Rapa” grāmatas tika izdotas ar zīmētiem vākiem un melnbaltām vai krāsainām ilustrācijām, kuru autori ir izcilākie Latvijas mākslinieki – Niklāvs Strunke, kurš ir apmēram divsimt vāku ilustrāciju autors, Sigismunds Vidbergs, Voldemārs Tone, Konrāds Ubāns, Oto un Uga Skulmes, Ludolfs Liberts un citi modernisti vai klasiķi.

Jānis Rapa bija Latvijas pirmās brīvvalsts laikā izcilākais latviešu grāmatizdevējs, Latvijas rakstu un mākslas kameras vicepriekšsēdētājs. Pirmais latviešu grāmatniecības darbinieks ar speciāli iegūtu augstāko izglītību. Arturs Valters bija “Valters un Rapa”  rīkotājdirektors līdz pat mūža pēdējai dienai 1924. gadā.  Vēlāk uzņēmumam pārformējoties par akciju sabiedrību "Valters un Rapa", tas kļuva par pirmo brīvvalsts lielāko grāmatu izdevniecību Baltijā.

 

Darbības veidi

Izdevniecība / Grāmatnīca / Telpu noma 


Grāmatu nams “Valters un Rapa”Liela izvēle, augsta kvalitāte, plašs sortiments!

Grāmatmīļu nams “Valters un Rapa” - labākā vieta, kur iegādāties grāmatas, kancelejas preces, spēles, rokdarbu materiālus un preces māksliniekiem.