Models search
Type
All
Model
Games and toys
Books
Stacionery
Gifts & Souvenirs
Gift cards
Produkti bez kategorijas
Skolas vecuma bērniem

Register and shop 20% cheaper

Neredzamie plāksterīši

7-11 gadi
13,99 €
For registered buyers: 11.19 €
-
+

Ineses Zanderes grāmatas “Neredzamie plāksterīši” galvenā varone Anete saskaras ar ikdienas situācijām, kurās reālu pušumu nav, bet sāp. Tās ir tā saucamās “sirdssāpes” – neveiksmes, vilšanās, apvainojumi vai strīdi. To radītajiem neredzamajiem pušumiem nevar uzlikt reālus plāksterīšus. Te var līdzēt tikai neredzamie – mierinājums, mīļums, draudzīgums. Kur atrast plāksterīšus neredzamiem, bet sāpīgiem pušumiem? “Meklējiet nevis aptiekā, bet stāstā!” iesaka autore. 

Māksliniece Krista Bitmete spējusi iztēlē radīt un ilustrācijās iedzīvināt šos plāksterīšus kā rosīgus krāsainus vīriņus, gatavus visur piedalīties un palīdzēt. Viņi patiešām ir tepat apkārt, mūsu mājās un mūsu kabatās, tikai jāiemācās tos atrast un īstajā brīdī saukt palīgā. To labi prot Anetes mamma – taču līdz grāmatas beigām iemācās arī Anete.  


Inese Zandere turpina rakstīt bērniem īsus stāstus, kas iznāk bagātīgi ilustrētās lasāmgrāmatās. Tās ir gandrīz vai bilžu grāmatas, un tomēr ne klasiskā izpratnē: latviešu bērnu literatūrā aizvien vēl tiek uzturēta dzīva ilustrēto lasāmgrāmatu tradīcija, kur teksta apjoms ir lielāks, nekā bilžu grāmatās, tomēr stāsti nav gari un ir diezgan viegli izlasāmi. Tie uzrakstīti viegli, bet skar nopietnas, svarīgas tēmas.

Jaunā ilustratore Krista Bitmete studējusi dizainu Dānijā un Latvijas Mākslas akadēmijā, un arī šobrīd turpina studijas LMA Grafikas nodaļas maģistrantūrā. Kopš 2018. gada viņa veidojusi grāmatu, žurnālu un mājas lapu ilustrācijas, sienas glezojumus, iepakojuma dizainu un apģērbu apdruku. Sadarbojusies ar iezdevniecību “Zvaigzne ABC”, piedalījusies Vara Klausītāja “Zīmējumu teātrī”. Kristas zīmējumiem piemītošā līnijas izteiksmība lāvusi viņai radīt spilgtu grāmatas galvenās varones tēlu.

Publishing house Liels un mazs
Year 2023
ISBN 9789934633010
Author Zandere Inese
Pages 48
Book cover cietie vāki
Weight 0.15
Size 15x21