Models search
Type
All
Model
Games and toys
Books
Stacionery
Gifts & Souvenirs
Gift cards
Produkti bez kategorijas
Foreign fiction

Register and shop10% cheaper

Zilais putns

29,79 €
For registered buyers: 26.81 €
-
+

“Zilais putns” ir pasaku luga, ko 20. gs. sākumā sarakstījis pasaulslavenais beļģu rakstnieks Moriss Māterlinks (Maurice Maeterlinck, 1862–1949), 1911. gada Nobela prēmijas laureāts, viens no simbolisma teātra aizsācējiem un spilgts tā pārstāvis. Luga pārtulkota gandrīz trīsdesmit valodās, daudzkārt iestudēta teātrī un vairākkārt filmēta.

Latviešu valodā “Zilo putnu” drīz pēc oriģināla publicēšanas pārtulkoja Augusts Baltpurviņš, vēlāk, jau 20. gs. 60. gados, tapis Mildas Grīnfeldes tulkojums. Luga vairākas reizes izrādīta uz latviešu teātru skatuvēm. Šajā grāmatā publicēts jauns, Irēnas Auziņas tulkojums. Izdevumu papildina izcilās latviešu gleznotājas un grafiķes Lolitas Zikmanes ilustrācijas, kas radītas īpaši “Zilajam putnam”.

Luga ir piemērota gan bērniem, gan pieaugušajiem – lasītājiem no pieciem līdz deviņdesmit pieciem gadiem vai pat ilgāk. Dialogi ir vienkārši, taču aiz šķietamās vienkāršības krāšņi burzguļo rakstnieka spilgtā fantāzija, plūst dziļas domas un nesatricināmus pamatus veido ētiskās nostādnes. Šo elementu apvienojums acīmredzot noteicis lugas panākumus un ilgmūžību.

“Zilā putna” sižetu var raksturot dažos vārdos. Lugā stāstīts par divu nabadzīgas mežcirtēja ģimenes bērnu, brālīša Tiltila un māsiņas Mitilas, piedzīvojumiem bagāto Ziemassvētku ceļojumu, kurā viņi devušies, lai atrastu Zilo putnu. Teiksmainais putns vajadzīgs, lai izārstētu un iepriecinātu mazo meitenīti, kas mīt abiem bērniem kaimiņos.

Ceļā Tiltils un Mitila sastopas ar dažādām grūtībām un šķēršļiem, daudz ko uzzina un iemācās un beigu beigās, atraduši Zilo putnu, nonāk pie savas izpratnes par dzīves vērtībām un laimi.

Ikvienā ainā var saskatīt simbolus, kas noderēs dziļākām pārdomām, taču arī virsējais, it kā vienkāršais, slānis ir pievilcīgs, saprotams un rosinošs. Katra paaudze no jauna dodas sava Zilā putna, cilvēces laimes simbola, meklējumos.

Author Māterlinks Moriss
ISBN 9789934320774
Year 2023
Publishing house Zvaigzne ABC
Pages 176
Book cover cietie vāki
Weight 0.62
Size 20x25