Models search
Type
All
Model
Spēles un rotaļlietas
Grāmatas
Kancelejas preces
Idejas dāvanām
Dāvanu kartes
Produkti bez kategorijas
Biogrāfijas, memuāri

Reģistrējies un iepērcies par 20% lētāk

Mākslinieks Kurts Fridrihsons un Franču grupa

14,29 €
Reģistrētiem pircējiem 11.43 €
-
+
Muzeja izdevums ‘’Mākslinieks Kurts Fridrihsons un ‘’franču grupa’’’’ ir pirmā burtnīca Muzeja projektā ‘’XX gadsimta politiskā vēsture piemiņas vietās’’.
Vēsturnieka un mākslas zinātnieka Riharda Pētersona un mākslas zinātnieces Kristīnes Čakstiņas sagatavotajā izdevumā katrai no notiesātajām 13 “franču grupas” personām veltīta atsevišķa sadaļa, ko papildina fotogrāfijas, zīmējumi un dokumenti.
Tā sauktā “franču grupa” bija Latvijas inteliģences domubiedru kopa, kuru 1940. gadu beigās vienoja mīlestība uz Franciju un franču kultūru. Gleznotājs, akvarelists, scenogrāfs, literāts, grāmatu, izstāžu un ekspozīciju iekārtotājs Kurts Fridrihsons (1911-1991) bija viens no “franču grupas” iedvesmotājiem un iniciatoriem. 1951. gada janvārī grupas dalībniekus Kurtu Fridrihsonu, Elzu Stērsti, Ievu Lasi, Maiju Silmali, Mirdzu Ersu, Mildu Grīnfeldi, Miervaldi Ozoliņu, Irīnu un Arnoldu Stubauus, Alfrēdu un Eleonoru Sausnes, Skaidrīti Sirsoni par franču literatūras lasīšanu un interesi par Rietumu kultūru apsūdzēja dzimtenes nodevībā un notiesāja uz 7 – 25 gadiem ieslodzījumā Sibīrijas nometnēs.