Models search
Type
All
Model
Spēles un rotaļlietas
Grāmatas
Kancelejas preces
Idejas dāvanām
Dāvanu kartes
Produkti bez kategorijas
Latvijas vēsture

Reģistrējies un iepērcies par 20% lētāk

Latvijas valsts apbalvojumi: vēsturiskā izcelsme un tiesiskais regulējums

54,99 €
Reģistrētiem pircējiem 43.99 €
-
+

Latvijas pastāvēšanas vēsturē šis ir pirmais zinātniskais pētījums par Latvijas valsts apbalvojumu sistēmu un tās tiesisko regulējumu. Monogrāfija tapusi uz Dr. iur. Sintijas Stipres 2014. gadā aizstāvētās disertācijas bāzes.

Pētījums balstīts uz valsts arhīvu dokumentu, muzeju krājumu un normatīvo aktu izpēti, atspoguļojot līdz šim nezināmus faktus par Latvijas valsts apbalvojumiem.

Autore analizē apbalvojumu būtību un vēsturisko izcelsmi, Latvijas valsts apbalvojumu dibināšanas procesu starpkaru periodā un atjaunošanu mūsdienās. Autore apraksta apbalvojumu veidus, ordeņa statūtu pamatprincipus, sniedz skaidrojumu ordeņa elementu nozīmei un apbalvojumu nēsāšanas tradīcijām, kā arī raksta par apbalvojumu sociāli psiholoģisko lomu sabiedrībā.

Monogrāfijā apskatīti arī valsts vadītāja dibinātie personiskie apbalvojumi un protokolāro ordeņu loma diplomātisko attiecību veidošanā. Analizētas Latvijas Valsts prezidenta tiesības uz valsts augstākajiem apbalvojumiem, stājoties amatā, kā arī Igaunijas un Lietuvas judikatūra valsts apbalvojumu lietās. Atsevišķa nodaļa veltīta Eiropas Savienības valstīs dibinātajiem valsts apbalvojumiem. Autore sniedz priekšlikumus apbalvojumu sistēmas un normatīvi tiesiskās bāzes pilnveidošanai, un aktualizē jautājumus tālākai tēmas izpētei.

Šī bagātīgi ilustrētā monogrāfija būs saistoša lasāmviela ikvienam interesentam, lai padziļinātu izpratni par Latvijas valsts apbalvojumu sistēmu un tiesisko regulējumu mūsdienās.

Grāmatas autore Dr. iur. Sintija Stipre ir karjeras diplomāte ar vairāk nekā 20 gadu darba pieredzi Ārlietu ministrijā. Izstrādājusi 2009. gadā pieņemto Latvijas valsts karoga likumu un Ministru kabineta noteikumus “Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumi”. Eksperta statusā darbojusies arī Saeimas Juridiskās komisijas izveidotajā darba grupā, kura izstrādāja 2010. gadā pieņemtos grozījumus Valsts apbalvojumu likumā. Eksperte valsts simbolu tiesiskā regulējuma un lietošanas etiķetes jautājumos

Izdevējs Autora izdevums
Izdošanas gads 2022
ISBN 9789934236556
Autors Stipre Sintija