Models search
Type
All
Model
Spēles un rotaļlietas
Grāmatas
Kancelejas preces
Idejas dāvanām
Produkti bez kategorijas
Lieliska cena
Bērnu literatūra

Reģistrējies un iepērcies līdz 20% lētāk!

Sports Senajā Grieķijā un Romā sabiedzrības spogulī

29,49 €
Reģistrētiem pircējiem 25.07 €
-
+
Monogrāfija veltīta sportam un sacensībām Senajā Grieķijā un Romā, zināšanu avotiem par sporta veidu attīstību un olimpisko kustību senatnē. Parādīta ciešā saikne starp sabiedrības attīstību un iespējām sportam būt sabiedrību virzošam un olimpisko principu degradāciju kā drošu impērijas sabrukuma priekšvēstnesi.
Darbs veidots, par pieturas punktiem ņemot sengrieķu dzejnieka Juvenāla “Satīru” sešus fragmentus, kas laika gaitā ir pārtapuši par domu graudiem, bet ir noderīgi kā atslēga sava vēsturiskā laika sabiedrības raksturojumam. Šajā gadījumā tas ir sports, kura notikumi ir sabiedriski aktuāli un tiek nesaudzīgi kritizēti par pakļaušanu pūļa baudu interesēm. To kritizē daudzi senie autori, pretnostatot sporta spēļu augstajai morālei Senajā Grieķijā. Tomēr tas gluži tā nav, ja vērtējam laikabiedru manuskriptus un piezīmes.
Lasītājam tiek piedāvās ieskats Senās Grieķijas un Romas pasaulē, kur tiek pārkausētas daudzas senas tradīcijas, mainās dzīvesveids un pati sabiedrība ne vienmēr pozitīvi un par labu attīstībai, ko varam saskatīt arī mūsdienu sabiedrībā, kurai ir iespējas būt tālredzīgākai.
Izdevējs LU Akadēmiskais apgāds
Izdošanas gads 2023
ISBN 9789934189142
Autors Segliņš V.