Models search
Type
All
Model
Spēles un rotaļlietas
Grāmatas
Kancelejas preces
Idejas dāvanām
Dāvanu kartes
Produkti bez kategorijas
Biogrāfijas, memuāri

Reģistrējies un iepērcies par 20% lētāk

Antigones likums

34,99 €
Reģistrētiem pircējiem 27.99 €
-
+

Valentīnas Freimanes otrā grāmata „Antigones likums” veidojusies kā turpinājums pirmajai biogrāfiskajai grāmatai „Ardievu, Atlantīda!”, kuras stāsts noslēdzās Otrā pasaules kara beigās; jaunā grāmata aptver padomju periodu, Atmodas laiku, 90. gadu pārmaiņas un Valentīnas Freimanes mūža nogali Rīgā un Berlīnē. Izcilās personības atmiņas pierakstījusi un sakārtojusi Jolanta Treile.

Grāmatu ilustrē bagātīgs vizuālais materiāls - fotogrāfijas, dokumenti, piezīmes.

 

Grāmatu izdošanai sagatavojusi biedrība Ekrāns ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, projekta vadītāja un grāmatas fotoredaktore ir Agnese Zeltiņa, teksta redaktore – Kristīne Matīsa, grāmatas māksliniece – Ilze Kalnbērziņa-Prā, zinātniskās redaktores – Jolanta Treile un Zane Balčus. Grāmata iznāk sērijā Kino Rakstu bibliotēka. Izdevējs: Aleksandrs Gurvičs, Pmtm, biedrība theroom.

439.lpp., svars 900 gr.

 

 

Izcilā kinozinātniece, Latvijas kinokritikas granddāma Valentīna Freimane (1922–2018) ir īpaša parādība Latvijas kultūras vēsturē – viņas zināšanas par pasaules teātra un kino procesiem, padomju laikā vadītais leģendārais kinolektorijs un ilgu gadu garumā mērāmais pedagoģiskais un publicistiskais darbs ietekmējuši un iedvesmojuši vairākas Latvijas kultūras personību paaudzes. Svarīgi arī, ka visa šī ieguldījuma pamatā ir spēcīga personība ar neparastu biogrāfiju – laimīgu un intelektuāli piepildītu bērnību starptautiski atvērtā vidē, kam sekoja ciešanu gadi Otrā pasaules kara un holokausta laikā, kad tikko studijas uzsākusī Valentīna pēkšņi un traģiski zaudēja visus tuvos cilvēkus, palika viena un bija spiesta slēpties svešu cilvēku mājās.

Šīs it kā „divas dzīves” Valentīna Freimane aprakstīja grāmatā Ardievu, Atlantīda! (2010), kas izpelnījās ārkārtīgu popularitāti un papildtirāžas Latvijā, tika arī tulkota un izdota vācu, krievu un lietuviešu valodā. Pirmās grāmatas stāsts noslēdzās 1944. gada oktobrī, līdz ar vācu okupācijas perioda beigām Rīgā, un pēc grāmatas iznākšanas daudzās sarunās ar lasītājiem Valentīna Freimane dzirdējusi mudinājumu turpināt atmiņu rakstīšanu, stāstīt arī padomju perioda un turpmāko gadu notikumus un procesus.

 

Otrās grāmatas manuskriptu Valentīna Freimane sāka veidot kopā ar redaktori Jolantu Treili, kura pie manuskripta strādājusi astoņus gadus – vispirms, ilgstoši un regulāri tiekoties, uzklausīja un ierakstīja diktofonā atmiņu stāstus, bet pēc Valentīnas aiziešanas mūžībā no šiem daudzu stundu ierakstiem ilgi un rūpīgi būvēja grāmatu.

 

Pirmās grāmatas ievadā Valentīna Freimane iezīmēja: „Paveroties atpakaļ, savā mūžā varu saskatīt tikpat kā septiņas dažādas dzīves, citu no citas tik atšķirīgas, ka šķiet kompilēti dažādu scenāriju fragmenti, kurus vieno tikai centrālais protagonists.” Sekojot šai idejai un pieņemot, ka pirmās divas dzīves aprakstītas grāmatā Ardievu, Atlantīda!, otrā grāmata Antigones likums sākas ar „trešo dzīvi” – pirmajiem pēckara gadiem Rīgā –, seko arī visas pārējās „dzīves”, kurās ietilpst nozīmīgi dzīves posmi, laikabiedri un kultūras personības Liepājā, Maskavā, atkal Rīgā un Berlīnē.

ISBN 9789934380310
Izdevējs THEROOM
Izdošanas gads 2024
Autors Freimane Valentīna
Lappuses 496
Svars 0.900